INNE 07.11.2018
W TRAKCIE GŁOSOWANIA
Pomysł w trakcie głosowania

Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu finansowemu osób starszych

Jak się wzorować, to tylko na najlepszych... Nie da się ukryć, że od wielu lat McDonald's wyznacza nowe szlaki w obsłudze, podejściu do klienta. Wchodząc do restauracji nadal odczuwamy zainteresowanie, mimo że kontakt z człowiekiem jest ograniczony do minimum. Zarządzający restauracją stworzyli czytelne automaty do zamawiania posiłków, co pozwoliło zmniejszyć kolejki przy zachowaniu obecnej satysfakcji z obsługi.
Kluczem wydaje się być ekran dotykowy. O ile ciężko jest nauczyć kogoś w 5-15min obsługi komputera w oddziale tak intuicyjna obsługa dotykowa oparta o system Android czy też iOS staje się coraz mniejszym wyzwaniem dla osób starszych. Prawie każdy ma już telefon dotykowy!
Owego czasu Twórcy systemu Windows mieli genialny pomysł Tworząc kafelkowy system obsługi, (windowsPhone) który łatwy sposób pozwalał przemieszczać się między zadaniami. Wtenczas zawiodło oprogramowanie i awaryjność. Sama koncepcja była jednak dobra.. Dlaczego nie wykorzystać więc dobrej koncepcji usuwając błędy z przeszłości. Budowa stacji bankowych podobnych do tych z McDonalds wymagałyby specjalnych pomieszczeń w pełni zabezpieczonych i dyskretnych. Wystarczyły by pokoje 1.5x1.5m2. Automat powinien spełniać kluczowe założenia tj:
Czytelność: wcześniej wspomniany system kafelkowy przybliżony do naszej obecnej aplikacji mobilnej. Stacja powinna być zbudowana z dwóch ekranów. Głównego i miniaturowego. Miniaturowy powinien zawierać samouczek, który opisuje każdy krok jakiego dokonuje użytkownik na ekranie głównym. Osoba starsza nie będzie się obawiała skutków swoich działań, ponieważ będzie ich w pełni świadoma dzięki ekranowi pomocniczemu z samouczka.
Bezpieczeństwo: umieszczony powinien być w specjalnym pokoju z dostępem do pracownika (np. gospodarza oddziału). Mogło by to wyglądać tak jak w TESCO przy kasach samoobsługowych. Jeden pracownik odpowiada tylko za sprawne działanie stacji roboczych. Sposób logowania powinien być przyszłościowy oparty o czytnik linii pamilarnych/tęczów

1 komentarz
Twój głos jest ważny!
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
Komentarze
Mogą Cię zainteresować
INNE Etui na karty 07.01.2009
112
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
-15
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
-3
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
Pomysł jest duplikatem,
został wdrożony lub
narusza regulamin?
584
584 zarejestrowanych użytkowników

Zarejestrowanych
użytkowników

9003
9003 zgłoszonych pomysłów

Zgłoszonych
pomysłów

183
183 napisanych komentarzy

Napisanych
komentarzy

59633
59633 oddanych głosów

Oddanych
głosów