INNE 17.01.2019
W TRAKCIE GŁOSOWANIA
Pomysł konkursowy "Jak w innowacyjny sposób informować o zmianach?"
Pomysł w trakcie głosowania

Krótkie i treściwe filmiki

Nie ukrywajmy, nie każdy lubi czytać długie listy zmian dotyczące aktualizacji jakiegoś systemu, a niektórych użytkowników to po prostu nie obchodzi i wolą szybką adaptację do nowych rozwiązań dopiero po ich wprowadzeniu.

Przeglądając online swoje konta (zarówno na komputerach, jak i wszelakich urządzeniach mobilnych), moglibyśmy obejrzeć krótki, animowany filmik tutorialowy, przedstawiający działanie poszczególnych funkcji oraz poczynione zmiany w systemie. Przyjemna dla oka, prosta animacja "kreskówkowa", lektor z miłym głosem (oraz napisy) i bardzo nieskomplikowane przedstawienie omawianego zagadnienia.

Przykładowo: została dodana funkcja w postaci dodatkowego przycisku na jakimś panelu - działanie przycisku przedstawione by było na animacji, a lektor opowiadałby o samej funkcji, jak i skutkach jej wprowadzenia, minimalizując zakres opisu do jak najmniejszej ilości zdań.

Film mógłby być pominięty na życzenie użytkownika po kilku sekundach od jego automatycznego uruchomienia (zupełnie tak jak reklama na YouTube) oraz odtworzony ponownie w razie potrzeby, ta opcja powinna być wtedy umieszczona w widocznym miejscu.

Oczywiście odtworzenie filmiku wymaga pobrania danych sieci, co stanowi problem przy słabszym łączu internetowym, ograniczonym zasięgu oraz sprzęcie starszej generacji. Rozwiązanie zakłada jednak, że osoby sprawdzające swoje konta bankowe pragną robić to na sprzęcie przyzwoitej jakości i przy stałym, silnym łączu. Przeszkodą we wprowadzeniu rozwiązania może być też konieczność zatrudnienia osoby, mającej taki film zmontować, jak też zatrudnienie lektora.

Filmik zastępujący (lub towarzyszący) tekstową informację o zmianie albo listę zmian pozwala na łatwe przyswojenie informacji z nim płynących, jak też większe zainteresowanie i oswojenie użytkownika z systemem. Przykładem "treściwej i krótkiej animacji" niech będzie film tutorialowy poznańskiej karty komunikacyjnej, do którego zamieszczam link poniżej.

1 komentarz
Twój głos jest ważny!
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
Komentarze
 • {{ comment.user.comment_nickname }}
  {{ comment.user.comment_nickname }}
  Gość
  {{ comment.name }}

  {{ comment.content }}

  {{ comment.time_ago_nice }}
  • {{ child.user.comment_nickname }}
   {{ child.user.comment_nickname }}
   Gość
   {{ child.name }}

   {{ child.content }}

   {{ child.time_ago_nice }}
  • 0/1000
Mogą Cię zainteresować
INNE Etui na karty 07.01.2009
107
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników

dorota-wegrzynowska

-28
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników

cezarypacholec

-2
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników

cezarypacholec

-10
Głosowanie dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników
Pomysł jest duplikatem,
został wdrożony lub
narusza regulamin?
4929
4929 zarejestrowanych użytkowników

Zarejestrowanych
użytkowników

9374
9374 zgłoszonych pomysłów

Zgłoszonych
pomysłów

1383
1383 napisanych komentarzy

Napisanych
komentarzy

63156
63156 oddanych głosów

Oddanych
głosów